Riposta Cup

Am început să organizăm concursuri de scrimă pentru copii la scurt timp de la înființarea clubului nostru, fiind conștienți că cea mai mare realizare pentru un copil este să urce pe un podium și să aibă o medalie la gât.

Competițiile din primii ani (2010-2013) nu au avut caracter oficial, astfel că prima ediție este considerată cea din iarna anului 2014.

De-a lungul timpului, concursul s-a desfășurat la mai multe categorii de vârstă (U9, U10, U11, U12, U13, U14, U16), bucurându-se de o participare numeroasă (peste 200 de sportivi la fiecare ediție), numărul total de țări reprezentate fiind de 19.

În anul 2018 am reușit să integrăm edițiile de iarnă ale Riposta Cup Kids într-un circuit de 3 turnee, care mai cuprinde Mladost Cup, organizată la Sofia (Bulgaria) și CGS Sabre Cup, găzduită de Atena (Grecia).

La finalul circuitului se desfășoară un concurs Masters, la care participă cei mai buni sportivi în clasamentele generale.

Competiția se organizează pentru copii U10, U12 și U14.

Prima ediție a Riposta Cup pentru cadeți (U17) s-a desfășurat în anul 2017.

Competiția face parte din calendarul oficial al Confederației Europene de Scrimă, iar începând cu a IV-a ediție, pe lângă concursurile individuale organizăm și competiții pe echipe.

De-a lungul timpului, concursul s-a bucurat de o participare numeroasă (peste 200 de sportivi la fiecare ediție), numărul total de țări reprezentate fiind de 40.

RIPOSTA CUP KIDS

Ediția 10

La a zecea ediție au participat un număr de 261 de copii din 6 țări (România, Bulgaria, China, Danemarca, Grecia și Polonia).

Vezi rezultate
2019 25-26 mai

Ediția 8

La a opta ediție au participat un număr de 256 de copii din 6 țări (România, Belgia, Bulgaria, Marea Britanie, Grecia și Ucraina).

Vezi rezultate
2018 26-27 mai

Ediția 7

La a șaptea ediție au participat un număr de 261 de copii din 8 țări (România, Belgia, Bulgaria, Germania, Grecia, Marea Britanie, Spania și Ucraina).

Vezi rezultate
2017 18-19 noiembrie

Ediția 6

La a șasea ediție au participat un număr de 240 de copii din 6 țări (România, Belgia, Bulgaria, Marea Britanie, Grecia și Ucraina).

Vezi rezultate
2017 27-28 mai

Ediția 5

La a cincea ediție au participat un număr de 226 de copii din 10 țări (România, Bulgaria, Libia, Marea Britanie, Moldova, Serbia, Spania, Turcia, Ucraina și Ungaria).

Vezi rezultate
2016 26-27 noiembrie

Ediția 4

La a patra ediție au participat un număr de 229 de copii din 7 țări (România, Bulgaria, Grecia, Marea Britanie, Moldova, Turcia și Ucraina).

Vezi rezultate
2016 28-29 mai

Ediția 3

La a treia ediție au participat un număr de 279 de copii din 6 țări (România, Bulgaria, Grecia, Moldova, Turcia și Ucraina).

Vezi rezultate
2015 05-06 decembrie

Ediția 2

La a doua ediție au participat un număr de 250 de copii din 8 țări (România, Bulgaria, Italia, Kuwait, Marea Britanie, Moldova, Turcia și Ucraina).

Vezi rezultate
2015 30-31 mai

Ediția 1 

La prima ediție au participat un număr de 208 copii din 5 țări (România, Bulgaria, Moldova, Turcia și Ucraina).

Vezi rezultate
2014 06-07 decembrie
SABRE CIRCUIT

Ediția 11 

La a unsprezecea ediție Riposta Cup Kids au participat un număr de 293 de copii din 8 țări (România, Bulgaria, China, Danemarca, Germania, Grecia, Spania și Turcia).

Vezi rezultate
2019 26-27 octombrie

Ediția 9

La a noua ediție Riposta Cup Kids au participat un număr de 284 copii din 7 țări (România, Bulgaria, China, Danemarca, Grecia, Marea Britanie și Polonia).

Vezi rezultate
2018 24-25 noiembrie
RIPOSTA CUP CADEȚI

Ediția 5

La a cincea ediție Riposta Cup Cadeți au participat un număr de 415 sportivii din 23 țări (România, Bulgaria, China, Danemarca, Germania, Grecia, Spania și Turcia). 

Vezi rezultate
2022 29-30 ianuarie

Ediția 4 

La a patra ediție Riposta Cup Cadeți au participat un număr de 228 de sportivi din 16 țări (Germania, Bulgaria, Spania, Italia, România, Turcia, Ucraina, Slovenia, Grecia, Austria, Ungaria, Israel, Suedia, Cehia, Japonia, Azerbaidjan).

Vezi rezultate
2019 23-24 noiembrie

Ediția 3

La a treia ediție Riposta Cup Cadeți au participat un număr de 212 de sportivi din 20 țări (Belgia, Bulgaria, Spania, Marea Britanie, Italia, Moldova, România, Turcia, Ucraina, SUA, Kuwait, Slovenia, Chile, Georgia, Portugalia, Grecia, Austria, Ungaria, Israel, Suedia). 

Vezi rezultate
2019 02-03 februarie

Ediția 2

La a doua ediție Riposta Cup Cadeți au participat un număr de 228 de sportivi din 21 de țări (Belgia, Bulgaria, China, Spania, Marea Britanie, Italia, Moldova, România, Elveția, Turcia, Ucraina, SUA, Kuwait, Slovenia, Argentina, Chile, Georgia, Kazakhstan, Bolivia, Iordania, Portugalia). 

Vezi rezultate
2018 27-28 ianuarie

Ediția 1

La prima ediție Riposta Cup Cadeți au participat un număr de 204 sportivi din 16 țări (Belgia, Bulgaria, China, Spania, Marea Britanie, Italia, Moldova, România, Elveția, Turcia, Ucraina, SUA, Kuwait, Liban, Olanda, Slovenia).

Vezi rezultate
2017 28-29 ianuarie

Riposta cup kids ediția 10

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Daria Maria Nica

Voința Buftea

România

2

Ina Andreea Mocănița

CSA Steaua București

România

3

Irina Luchian

CS Dinamo București

România

3

Anna Nectaria Fulaș

CSTA București

România

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Anna Kalliopi Kourousi

Apollon Vrilissia

Grecia

2

Alexia Lorena Dan

Olimpic Cetate Râșnov

România

3

Briana Valentina Pelin

CSTA București

România

3

Rebeca Ariana Nemeș

CSTA București

România

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Rosemarie Benciu

CS Riposta București

România

2

Adelina Elena Butum

ASC Corona 2010 Brașov

România

3

Adriana Maria Geatară

CSA Steaua București

România

3

Alexandra Mitruș

CS Dinamo București

România

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Theodor Pena

CSA Steaua București

România

2

Luca Nicolas Petrache

Voința Buftea

România

3

Nicolas Alberto Nădrag

CSM Unirea Slobozia

România

3

Rareș Gabriel Negoiță

CSM Unirea Slobozia

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Kong Lingyu

BJZ

China

2

Noah Ștefan Manea

ASC Corona 2010 Brașov

România

3

Joshua Bryden

Salle

Scoția

3

Danail Sholohov

FK Praetorian

Bulgaria

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Alexandru Eva

CSM Iași

România

2

Ruben Răzvan Mărăcine

Barajas

Spania

3

Simeon Dalekov

Olympic FC

Bulgaria

3

Dacian Enache

ACS Duel București

România

Riposta cup kids ediția 8

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Preslava Alekova

FK Ruse

Bulgaria

2

Sofia Corlățescu

CS Dinamo București

România

3

Diana Dragomir

CSM Unirea Slobozia

România

3

Denislava Genkova

FK Mladost Sofia

Bulgaria

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Adriana Geatară

CSA Steaua București

România

2

Teodora Dascălu

ASC Corona 2010 Brașov

România

3

Anastasia Fusea

CS Dinamo București

România

3

Alexia Militaru

CSTA București

România

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Maria Alexe

CSA Steaua București

România

2

Konstantina Kefala

CGS Atena

Grecia

3

Patricia Popa

CSA Steaua București

România

3

Andreea Șerbănoiu

CS Dinamo București

România

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Matei Radu

CS Dinamo București

România

2

Mihnea Velicu

CS Dinamo București

România

3

David Bârsan

CS Riposta București

România

3

Daniil Sholoohov

FK Praetorian

Bulgaria

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ihor Olyshevets

Veshneve

Ucraina

2

Simeon Dalekov

Olympic FC

Bulgaria

3

Tudor Borcea

CS Dinamo București

România

3

Cristian Macovei

CSA Steaua București

România

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Casian Cidu

CSS Unirea Iași

România

2

Dmytrii Kolobaiev

Netishyn

Ucraina

3

Vlad Covaliu

CS Dinamo București

România

3

Rareș Gheorghe

CS Dinamo București

România

Riposta cup kids ediția 7

Fete U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Konstantina Kefala

CGS Atena

Grecia

2

Patricia Popa

CSA Steaua București

România

3

Alexandra Mitruș

CS Dinamo București

România

3

Andreea Șerbănoiu

CS Dinamo București

România

 Fete U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

2

Magdalena Munteanu

CS Dinamo București

România

3

Andreea Gheorghe

CSA Steaua București

România

3

Alyssa Ștefănescu

CS Riposta București

România

 Băieți U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Alexandru Eva

CS Muschetarul Iași

România

2

Vlad Covaliu

CS Dinamo București

România

3

Casian Cidu

CSS Unirea Iași

România

3

Rareș Gheorghe

CS Dinamo București

România

 Băieți U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Teodor Ismană

CSA Steaua București

România

2

Todor Stoychev

Svechnikov Sofia

Bulgaria

3

Ionuț Duțu

CSA Steaua București

România

3

Radu Nițu

CS Riposta București

România

Riposta cup kids ediția 6

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Viktoria Galyemska

 

Ucraina

2

Amelie Pescaru

ACS Sabia de Aur București

România

3

Amalia Covaliu

CS Dinamo București

România

3

Briana Pelin

CSTA București

România

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Rosemarie Benciu

CS Riposta București

România

2

Valeria Morenets Kubanskaya

Odessa FC

Ucraina

3

Ilinca Hogea

CS Riposta București

România

3

Denisa Voicu

ACS Duel București

România

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Maria Badea

CSA Steaua București

România

2

Alyssa Ștefănescu

CS Riposta București

România

3

Dana Bahlai

 

Ucraina

3

Ana Botezatu

CSM Brașov

România

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Rareș Beteagu

CS Dinamo București

România

2

Mihnea Velicu

ACS Sabia de Aur București

România

3

Sebastian Căpățînă

CSTA București

România

3

Michael Ene

CS Riposta București

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Dacian Enache

ACS Duel București

România

2

Athanasios Eftychiadis

 

Grecia

3

Viktor Kitenov

FK Korsair Burgas

Bulgaria

3

Alexandru Miculescu

CSA Steaua București

România

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ivan Haisin

Odessa FC

Ucraina

2

Vlad Covaliu

CS Dinamo București

România

3

Mihnea Enache

ACS Duel București

România

3

Nand Prosse

Schermgilde de Klauwaerts

Belgia

Riposta cup kids ediția 5

Fete U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Kristina Milanova

FK Korsair Burgas

Bulgaria

2

Maria Badea

CSA Steaua București

România

3

Ana Botezatu

CSM Brașov

România

3

Andreea Gheorghe

CSA Steaua București

România

 Fete U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

2

Emma Iacob

ACS Duel București

România

3

Maria Badea

CSA Steaua București

România

3

Paula Rovira

 

România

 Băieți U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Sinan Par

Paratripost Istanbul

Turcia

2

Teodor Ismană

CSA Steaua București

România

3

Viktor Filev

Svechnikov Sofia

Bulgaria

3

Dorin Irimia

CSS Unirea Iași

România

 Băieți U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Elton Dincă

CS Riposta București

România

2

Javier Gonzalez

 

Spania

3

Gael Abejon

 

Spania

3

Botar Kondor

CS Sarvar

Ungaria

Riposta cup kids ediția 4

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Rebeca Mamele

CSA Steaua București

România

2

Alexia Militaru

CSTA București

România

3

Teodora Bostan

ACS Duel București

România

3

Crina Dinu

CSTA București

România

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Sofiya Polonka

 

Ucraina

2

Maria Alexe

ACS Duel București

România

3

Kalina Atanasova

Svechnikov Sofia

Bulgaria

3

Konstantina Kefala

 

Grecia

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Oleksandra Bondar

 

Ucraina

2

Ana Maria Botezatu

CSM Brașov

România

3

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

3

Cela Sava Musteață

CS Riposta București

România

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Cristiyan Boikov

FK Ruse

Bulgaria

2

Viktor Kitenov

Svechnikov Sofia

Bulgaria

3

Simeon Delekov

Olympic FC

Bulgaria

3

Tudor Moise

ASC Corona 2010 Brașov

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Vlad Covaliu

CS Dinamo București

România

2

Vlad Caloiu

CSA Steaua București

România

3

Vasilios Erik Chatzichristos

 

Grecia

3

Enes Kalender

 

Turcia

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Todorov Stoychev

Svechnikov Sofia

Bulgaria

2

Max Cromie

Truro FC

Marea Britanie

3

Mario Cojocaru

CSA Steaua București

România

3

Maksim Roschchin

 

Ucraina

Riposta cup kids ediția 3

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ana Botezatu

CSM Brașov

România

2

Viktoriya Shavarsh

FK Ruse

Bulgaria

3

Olga Kivalo

 

Ucraina

3

Alyssa Ștefănescu

CS Riposta București

România

Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Oleksandra Korsak

 

Ucraina

2

Oleksandra Bondar

 

Ucraina

3

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

3

Anastasia Popa

ACS Duel București

România

 Fete U16

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Sabina Martiș

CSA Steaua București

România

2

Ana Maria Geamăna

CSA Steaua București

România

3

Diana Crețu

CSM Brașov

România

3

Felicia Iacob

CSA Steaua București

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Radu Nițu

CS Riposta București

România

2

Teodor Ismană

CSA Steaua București

România

3

Ivaylo Gerasimov

Svechnikov Sofia

Bulgaria

3

Nicolas Lupu

CS Dinamo București

România

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Elton Dincă

CS Riposta București

România

2

Oleksii Doritskyi

 

Ucraina

3

Liviu Lepădătescu

CSS Slobozia

România

3

Dimitar Raykin

Svechnikov Sofia

Bulgaria

 Băieți U16

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Stefan Buldeev

Svechnikov Sofia

Bulgaria

2

Matei Aniculoesei

CSA Steaua București

România

3

Vlad Grădișteanu

ACS Duel București

România

3

Atanas Kanev

FK Plovdiv

Bulgaria

Riposta cup kids ediția 2

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Kalina Atanasova

Svechnikov Sofia

Bulgaria

2

Rosemarie Benciu

CS Riposta București

România

3

Ruxandra Bolohan

ACS Duel București

România

3

Borislava Ivanova

FK Sparta

Bulgaria

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ana Botezatu

CSM Brașov

România

2

Maria Alexe

ACS Duel București

România

3

Dana Bahlai

 

Ucraina

3

Kristina Milanova

FK Korsair Burgas

Bulgaria

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Oleksandra Bondar

 

Ucraina

2

Oleksandra Korsak

 

Ucraina

3

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

3

Dora Szegedi

CS Riposta București

România

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Talka Enes Kalender

Bekir Yilmaz SC

Turcia

2

Dacian Enache

CS Dinamo București

România

3

Filip Cernescu

CS Riposta București

România

3

David Mărgean

CSM Brașov

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Radu Nițu

CS Riposta București

România

2

Maksym Roschchin

 

Ucraina

3

Mihnea Enache

CS Dinamo București

România

3

Marco Sovar

CS Dinamo București

România

Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Oleksii Doritskyi

 

Ucraina

2

Stefan Nankinski

Mladost Sofia

Bulgaria

3

Andrea Garofalo

Oreste Puliti Luca

Italia

3

Dimitar Raykin

Svechnikov Sofia

Bulgaria

Riposta cup kids ediția 1

Fete U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ania Kirova 

FA Vassil Etropolski

Bulgaria

2

Bianca Statie

CSA Steaua București

România

3

Mihaela Nikolova

FA Vassil Etropolski

Bulgaria

3

Sofiya Polonka

 

Ucraina

Fete U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Oleksandra Bondar 

 

Ucraina

2

Magdalena Munteanu

CS Dinamo București

România

3

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

3

Ceva Sava Musteață

CS Riposta București

România

 Fete U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Daria Gontsova 

 

Ucraina

2

Dora Szegedi

CS Riposta București

România

3

Felicia Iacob

CSA Steaua București

România

3

Ioana Ilieva

FA Vassil Etropolski

Bulgaria

 Băieți U9

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Vlad Covaliu

CS Dinamo București

România

2

Victor Nistorică

CSA Steaua București

România

3

Radu Drăghicenoiu

CS Dinamo București

România

3

Alexandru Matei

CSA Steaua București

România

 Băieți U11

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Maksym Roschchin

 

Ucraina

2

Salhan Bilgehan

 

Turcia

3

Dominic Antonescu

CS Riposta București

România

3

Marco Sovar

CS Dinamo București

România

 Băieți U13

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Soykan Yagan

 

Turcia

2

Andrei Pastin

CS Dinamo București

România

3

Rareș Ailinca

CSM Brașov

România

3

Stefan Rohas

FK Ruse

Bulgaria

Riposta cup kids ediția 11

Fete U10

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ina Andreea Mocănița

CSA Steaua București

România

2

Ralitsa Gadzheva

Mladost Sofia

Bulgaria

3

Iris Ana Paparoiu

Voința Buftea

România

3

Diana Florentina Dragomir

CSM Unirea Slobozia

România

Fete U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Despoina Athinaiou

Chalkis

Grecia

2

Amalia Covaliu

CS Dinamo București

România

3

Lilyana Dimitrova Dobreva

FK Praetorian

Bulgaria

3

Yasmin Teodora Sezer

CS Dinamo București

România

 Fete U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Adelina Elena Butum

ASC Corona 2010 Brașov

România

2

Alexandra Mitruș

CS Dinamo București

România

3

Kristina Bandramalieva

FK Korsair Burgos

Bulgaria

3

Adriana Maria Geatară

CSA Steaua București

România

 Băieți U10

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Nicolas Alberto Nădrag

CSM Unirea Slobozia

România

2

Ștefan Teodor Tomac

CSM Iași

România

3

Vlad Miculescu

Academia de Scrimă

România

3

Rareș Gabriel Negoiță

CSM Unirea Slobozia

România

 Băieți U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Kong Lingyu

BJZ

China

2

Adrian Ștefan Fătu

ACS Duel București

România

3

Berrak Candeniz

Anokes

Turcia

3

Maxim Alexandru Tomac

CSM Iași

România

 Băieți U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Dacian Enache

CSA Steaua București

România

2

Iannis Roșescu

CS Dinamo București

România

3

Horia Nițu

CS Riposta București

România

3

David Sagardi

SAM

Spania



Riposta cup kids ediția 9

Fete U10

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Sofia Elena Corlățescu

CS Dinamo București

România

2

Desislava Genkova

Mladost Sofia

Bulgaria

3

Sara Nicole Dumitrescu

ACS Duel București

România

3

Amelie Pescaru

CS Dinamo București

România

Fete U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Anna Kalliopi Kourousi

Apollon Vrilissia

Grecia

2

Bianca Gomăescu

CS Riposta București

România

3

Ana Dejescu

CS Riposta București

România

3

Ioana Raisa Apostu

CSS Unirea Iași

România

 Fete U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Konstantina Kefala

CGS Atena

Grecia

2

Maria Alexe

CSA Steaua București

România

3

Patricia Popa

CSA Steaua București

România

3

Emilia Habryn

TMS Sosnowiec

Polonia

 Băieți U10

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Kong Lingyu

BJZ

China

2

Vlad Luca Mărginean

ASC Corona 2010 Brașov

România

3

Vladimir Helcioiu

CS Riposta București

România

3

Maxim Radev

Mladost Sofia

Bulgaria

 Băieți U12

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Nikolaos Pergamalis

Apollon Vrilissia

Grecia

2

Kong Lingyu

BJZ

China

3

Alessandro Conete

CS Dinamo București

România

3

Georgios Fradelos

Apollon Vrilissia

Grecia

 Băieți U14

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Casian Cidu

CSS Unirea Iași

România

2

Luca Radu

CS Dinamo București

România

3

Rareș Gheorghe

CS Dinamo București

România

3

Henry Martin

Truro

Marea Britanie



Riposta cup cadeți ediția 5

Fete individual

Loc ocupat

Nume sportiv

Țara

Anna Spiesz

Ungaria

2

Veronica Mika

SUA

3

Elisabetta Borrelli

Italia

3

Emese Domokos

Ungaria

Băieți individual

Loc ocupat

Nume sportiv

Țara

Matthew Linsky

SUA

2

Lucas Guilley

Franța

3

Darii Lukashenko

Ucraina

3

Ahmed Hesham

Egipt

Fete echipe

Loc ocupat

Țara

SUA 1

2

Ungaria

3

Turcia

4

SUA 3

 Băieți echipe

Loc ocupat

Țara

SUA

2

România

3

Egipt

4

Turcia 2

Riposta cup cadeți ediția 4

Fete individual

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Viktoria Zoe Papai

UTE

Ungaria

2

Beloslava Ivanova

CSKA

Bulgaria

3

Eva Ventura

CEB

Spania

3

Yagmur Erdagli

PARSES

Turcia

Băieți individual

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Todor Stoychev

SVEC

Bulgaria

2

Andrei Mihnea

CSS Unirea Iași

România

3

Marco Stigliano

 

Italia

3

Paul Iacob

CSA Steaua București

România

Fete echipe

Loc ocupat

Țara

Ucraina

2

Turcia 1

3

Turcia 3

4

România

 Băieți echipe

Loc ocupat

Țara

Bulgaria

2

România

3

Turcia

4

Ucraina



Riposta cup cadeți ediția 3

Fete

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Ilinca Pantiș

CS Riposta București

România

2

Emma Iacob

CSA Steaua București

România

3

Konstantina Kefala

EKPAK

Grecia

3

Denisa Șerban

CSA Steaua București

România

Băieți

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Emirhan Ciftci

Kastes

Turcia

2

Gergo Horvath

Vasa

Ungaria

3

Pablo Gonzalez Diaz

CEB

Spania

3

Ahmet Turgut Taflan

Visnte

Turcia

 



Riposta cup cadeți ediția 2

Fete

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Yoana Ilieva

Svechnikov Sofia

Bulgaria

2

Nisanur Erbil

Samsun Eskrim SK

Turcia

3

Oleksandra Bondar

Nikolaev

Ucraina

3

Daria Gontsova

Nikolaev

Ucraina

Băieți

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Bohdan Bohovin

Nikolaev

Ucraina

2

Ian Ren

Russell Swords

Marea Britanie

3

Mohammed Alfadhli

Sha

Kuwait

3

Oleksandr Kushkov

 

SUA

 

Riposta cup cadeți ediția 1

Fete

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Olena Pysarenko

Kiew

Ucraina

2

Sabina Martiș

CSA Steaua București

România

3

Natalia Bugaevski

CSTA București

Moldova

3

Ariane Lebel

CEF Founex

Elveția

Băieți

Loc ocupat

Nume sportiv

Club

Țara

Matei Aniculoesei

CSA Steaua București

România

2

Arne de Ridder

Schermgilde de Klauwaerts

Belgia

3

Ibrahim Ahmed Acar

Ankara Kilic GSK

Turcia

3

Răzvan Stănescu

CSS Slobozia

România